ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2014 Çarşamba 15:10

Dünya çocukları Başkan Şahin’i ziyaret etti

Dünya çocukları Başkan Şahini ziyaret etti


TRT tarafından bu yıl 36'ncısı düzenlenen Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında Gaziantep’e gelen dünyanın değişik ülkelerinden çocuklar, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen ziyarette, TRT Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Koyuncu, TRT Çocuk Kanalı Koordinatörü Bekir Yıldızcı, 36 ülkeden gelen çocuklar ve yetkililer yer aldı. Öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Fatma Şahin, “Gaziantep binlerce yıl birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, bir barış, kardeşlik ve hoşgörü şehridir. Aynı zamanda kuşatan ve kucaklayan bir şehirdir. Bu yüzden birçok medeniyet ve uygarlık en zengin dönemlerini bu topraklarda yaşamıştır. Bu coğrafyada, Hititlerden Selçuklulara uzanan derin bir zenginliğin izlerini görmek mümkündür.” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden önce bakanlığı döneminde hazırladıkları projelerde merkeze hep çocukları aldıklarının altını çizen Şahin, yoksulluktan, açlıktan, savaştan dolayı ölen çocukları düşünerek kanın ve gözyaşının dindiği bir dünya için mücadele edilmesi gerektiğini dile getirdi.

TRT tarafından düzenlenen 36. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne bu sene Gaziantep’in ev sahipliği yapmasından dolayı teşekkür eden Ahmet Koyuncu, “36 ülkeden 36 çocuğumuz katıldığı ve Gaziantep halkına da gösterdikleri yakınlıktan dolayı teşekkürlerimiz sunuyorum. Çocukların Gaziantep keyifli bir hafta geçireceklerini ümit ediyor, hepsine başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Ülkelerinden getirdikleri yöresel hediyeleri Başkan Şahin’e takdim eden çocuklar, daha sonra Büyükşehir Belediyesi Meclisi Salonu fuayesinde aile fotoğrafı çektirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER