ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 15:41

Dünya bu Türk kızını konuşuyor!

Dünya bu Türk kızını konuşuyor!

Muz kabunu ile neler yaptı? Türk kızı binlerce proje arasında birinci oldu.


Türkiye’den Elif Bilgin (16) binlerce proje arasından sıyrılarak dünyanın en büyük online bilim fuarı olan Google Bilim Fuarı’nda (Google Science Fair) halk oylamasıyla birinci oldu.


İŞTE ELİF BİLGİN'İN ÇILGIN PROJESİ...

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...


Geçtiğimiz aylarda “Muz kabuklarının biyoplastik üretiminde kullanılması” fikrine dayanan projesiyle hem Google Bilim Fuarı’nda finale kalan hem de jüri özel ödülünü kazanan lise öğrencisi Elif Bilgin, 1-30 Ağustos arasında gerçekleşen online halk oylamasında aldığı oylarla Halk Oylaması Ödülü’nün sahibi oldu.

İnovasyon kategorisindeki projesiyle halk oylamasında birinci seçilen Elif Bilgin, 10.000 dolarlık ödül almaya hak kazandı. Cnnturk'un haberine göre Google Bilim Fuarı’nın 15 finalisti arasından birinci seçilecek proje, 23 Eylül’de açıklanacak. Büyük Ödül’ün sahibi 10 günlük Galapagos Adaları gezisinin yanı sıra LEGO, CERN veya GOOGLE’a ziyareti de içeren çok çeşitli armağanların da sahibi olmaya hak kazanacak.

Google’ın Kaliforniya’daki merkezinde gerçekleşecek ödül töreni ve final galası 23 Eylül’de yarışmanın web sitesinden Google+ sayfasından ve Youtube kanalından izlenebilecek.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER