ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2012 Cuma 01:32

Dündar, pazarcıların eylemini değerlendirdi


 Bursa'da yol kesen pazarcıların eylemini değerlendiren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Bizlerin yapığı tüm çalışmalar, yasa ve tüzüklere uygun yapılmakta. Bu saate pazarcıların yüzde 95’i katkı payını ödedi. Eylem yapanların içerisinde oda başkanı dahil gidip katkı payı yatırdı ve kuraya girdi." dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yapılan tüm çalışmaların yasa ve tüzüklere uygun yapıldığını kaydetti. Dündar şunları söyledi: "Yasa neyi emrediyorsa onu yapıyoruz. Yapığımız bu katkı payları, pazarlara katkı içindir. Yapılan masrafın karşılığı değildir. Yeni hizmetler için kullanılacak. Pazarcı bu sayede ne kadar katkı veriyorsa oraya daha çok sahip çıkacak. Bu düşünceyle yapılan çalışmadır. Bu saate kadar katkı paylarını ödeme oranı yüzde 95’tir. Pazarcılarımız bizlere teşekkür etmektedir. Bu paralar aynı şekilde esnafa dönecek. Bundan sonraki süreçte Tuzpazarı’nda olduğu gibi pazar pazarına yönelik çalışmalarımız başladı. O bölgedeki esnafı toplu bir yere almayı planlıyoruz."

Hiçbir pazarcıdan hakkaniyete aykırı bir talepte bulunmadıklarını savunan Başkan Dündar, "Çalışmalarımız pazarcı lehine olmaktadır. Yasal haklara herkes müracaat edebilir. Bu yasalar çerçevesinde olmaktadır. Pazarcılarımızdan bir tanesinde bile mağdur yok. Herkes kurasını çekecek. Günü geldiğinde pazara gelip tezgaha açacak." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER