ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 13:58

Dün tartışan Vali ve Belediye Başkan Vekili bugün el sıkıştı


Cumhuriyetin ilanının 90. yıl dönümü, Adana'da coşku içerisinde kutlandı. Dün çelenk sunma töreninde kameralar önünde sert bir şekilde tartışan Vali Hüseyin Avni Coş ile Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz birlikte halkı selamladı. Yaşanan olayın ardından birbiriyle hiç konuşmayan Coş ve Aldırmaz, sabah saatlerinde valilikteki tebrikleri kabul töreninde ise el sıkıştı.

Adana'daki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Uğur Mumcu Meydanı'nda yapıldı. Çok sayıda vatandaşın çocuklarıyla birlikte bayraklarını alarak katıldıkları törende birlik beraberlik çağrılarında bulunuldu. 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile birlikte halkın ve askerlerin bayramını kutlayan Vali Hüseyin Avni Coş, cumhuriyetin önemine dair bir konuşma yaptı. ‘Cumhuriyetin ilanı şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktasıdır” diyen Vali Coş, “Cumhuriyet birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın kanıtıdır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından halk oyunları gösterilerinin de yapıldığı törende, 'Cumhuriyet' konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Vali Coş tarafından çeşitli hediyeler verildi. Tören resmigeçit ile sona erdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER