ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 13:59

Dumlupınar’dan ŞUMAY başarısı


Özel Çağlayan Okulları'nın bu yıl 8’incisini düzenlediği Şanlıurfa Matematik Yarışması'nda (ŞUMAY) Viranşehir Dumlupınar Ortaokulu kazandığı 3 madalya ile 105 okul arasında 3. sırayı aldı.

Viranşehir Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdüru Adnan Emre başarılarının altında yatan sebebin, öğrencilerinin ve öğretmenlerinin koordineli ve gayretli çalmaları olduğunu söyledi. Yarışmaya 105 okuldan 600 öğrencinin katıldığına dikkat çeken Emre 7 ve 8. sınıflarda 3 öğrencisinin madalya aldığını belirtti. Emre, 7. sınıf öğrencilerinden Mehmet Emin Kayaalp’ın gümüş, İbrahim Halil Özince’nin altın, 8. sınıf öğrencisi Mehmet Ali Uğurlu’nun da bronz madalya kazandığını söyledi.

Emre, şunlarısöyledi: “İlçemizden 8 okulun katıldığı yarışmada en iyi sonucu biz elde ettik. 3 öğrencimizin başarı elde etmesi bizi sevindirmiştir. Emeği geçen matematik öğretmenimiz Fatma Kıroğlu’na ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Kalabalık öğrencilere sahip sınıflarımızda bu başarının elde edilmesi öğretmen ve öğrencilerimizin gayretlerinin göstergesidir. Geçen yıl mezun olan 8. sınıf öğrencilerimizin 10’u fen lisesi, 7’si öğretmen ve 67’si ise Anadolu liselerine girmeye hak kazanmıştır. Mezun ettiğimiz öğrencilerden yüzde 84 gibi büyük bir başarı kazandık.”

Altın, gümüş ve bronz madalya elde eden öğrencilerden Mehmet Ali Kayalap, Mehmet Ali Uğurlu ve İbrahim Halil Özince başarılarında öğretmenlerinin büyük emekleri olduğunu belirterek okul müdürü, öğretmen ve ailelerine verdikleri destekleri için teşekkür etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER