ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 17:56

Düğünlerinde Rabia pankartı açarak Mısır halkı için dua ettiler


Antalya'da evlenen Naile Zeynep ve Abdullah Hilmi Yılmaz çifti, düğünlerinde "Rabia" işaretli pankart asarak Mısır'daki katliama tepki gösterdi. Mısır'daki darbe karşıtlarına destek veren çift ve davetliler Mısır halkı için de dua etti.
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Antalya Şubesi Başkanı Mehmet Yıldırım'ın kızı Naile Zeynep Yıldırım ile Abdullah Hilmi Yılmaz, Grand Ali Bey Düğün Salonu'nda düzenlenen törenle evlendi. Mısır'da yaşanan katliamı protesto eden çift, düğün salonuna Mısır'daki darbe karşıtlarının simgesi haline gelen "Rabia" işaretinin yer aldığı 2 metre boyunda pankart astı.
Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan düğünde Mısır'da İhvan Lideri Muhammed El Biltaci'nin öldürülen kızı Esma için yazdığı mektup okundu. Mektubun okunması sırasında duygusal anların yaşandığı salonda, Mısır ve Suriye halkı için dua edildi. Zeynep ile Abdullah Yılmaz çifti de elleriyle "Rabia" işareti yaparak, darbe karşıtlarına destek verdi.
İHH Antalya Şube Başkanı Mehmet Yıldırım, darbe karşıtlarının yanında olduklarını ve destek vermeye devam edeceklerini söyledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER