ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 21:30

"Düğünlerde Silah Atmayalım, Hayatları Karartmayalım"


Tokat Emniyet Müdürlüğü, düğünlerde silahla ateş açılmasını önlemek amacıyla başlattığı çalışma kapsamında, "Düğünlerde Silah Atmayalım, Hayatları Karartmayalım" yazılı 6 bin broşür bastırdı.
     İl Emniyet Müdürü Osman Balcı, makamında düzenlediği basın toplantısında, düğünlerdeki güzel anların kararmaması ve yeni mutluluklarda üzüntülerin olmaması için çalışma yürüttüklerini söyledi.
     Düğünlerde olası yaralanmaların ve ölümlerin önüne geçmek için "Düğünlerde Silah Atmayalım, Hayatları Karartmayalım" yazılı 6 bin broşür bastırdıklarını belirten Balcı, açık havada düğün yapacak kişilerin, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünden broşürleri alabileceğini ifade ederek, "Vatandaşlarımız düğün davetiyeleriyle bu broşürleri dağıtacak" dedi.
     Vatandaşlardan düğünlerde silahla ateş açmamalarını isteyen Balcı, "Bu çalışmalarımıza destek vermelerini istiyoruz. Silaha 'hayır', mutluluğa ve geleceğe 'evet' diyoruz" ifadesini kullandı.
     Uygulamanın bir süre önce başladığını dile getiren Balcı, vatandaşların uygulamadan memnun olduğunu belirterek, düğünlerde silahla ateş açanların sayısının azaldığını sözlerine ekledi.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER