ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 21:57

Dubai'de HIPA fotoğraf yarışması


Hamdan Uluslararası Fotoğraf Ödülleri (HIPA) yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.

Dubai Uluslararası Finans Merkezi'nde (DIFC) yapılan ödül gecesinde "genel", "siyah beyaz" ve "sokak hayatı" kategorilerinde ödüller verildi.

Anadolu Ajansının da davet edildiği yarışmada, tanınmış fotoğrafçıların yanı sıra genç fotoğrafçılar da çok sayıda ödül aldı. Birleşik Arap Emirlikleri'nin Ürdün'deki Suriye mülteci kampının kısa filmiyle başlayan gecede, her ödül kategorisi sirk figürleri ve sahne gösterileriyle tanıtıldı.

Dubai Veliaht Prensi Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Raşid Al Maktum'un himayesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmada "Geleceği Belirlemek" temasında birinciliği Kuveyt'ten Ali El-Zaidi kazanırken, büyük ödül Çin'den Fuyang Zhou'ye gitti. Genel fotoğraf kategorisinde Rusya'dan Vladimir Proshin, siyah beyaz kategorisinde ise Çin'den Yanan Li birincilik ödülünü aldı.

HIPA fotoğraf yarışmasına onur konuğu olarak davet edilen Amerikalı fotomuhabiri Steve McCurry, uzun süren çalışma hayatından dolayı "fotoğraf takdir ödülü", Avustralyalı girişimci Ltyro'nun kurucusu Dr. Ren Ng ise "fotoğraf araştırma raporu ödülü" aldı.

Dubai'nin sanatsal ve kültürel prestijini arttırmayı hedefleyen ve 156 ülkeden 26 bin 6 fotoğrafçının 38 bin 203 fotoğrafıyla katıldığı yarışmada toplam ödülün 389 bin dolar olduğu açıklanmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER