ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Nisan 2013 Pazar 18:17

DSP'li Çakmak: Fırınlar, çıplak elle ekmek satışına...

DSPli Çakmak: Fırınlar, çıplak elle ekmek satışına...


 DSP Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, tam buğday ekmek satışlarının bir an önce yurt genelinde başlaması gerektiğini bildirdi.

Ahmet Çakmak, yaptığı açıklamada, turizm şehrinde halen çok az sayıda tam buğday ekmek satışı yapıldığını ve eldivensiz ekmek satışlarına son verilmesi çağrısında bulundu. Manavgat'ta ekmek satış büfeleri ekmek raflarının ayrı olması ve eldiven bulundurmasını takdirle karşıladıklarını belirten Çakmak, aynı hassasiyeti fırıncılardan da görmek istediklerini söyledi.

Marketlere, sabahın erken saatlerinde ekmek veren fırıncılara denetim yapılmadığını belirten Çakmak, fırında çalışan elemanların kasadan dolaba ekmek bırakmayı hijyen şartlarda yapması için eldiven takmasının zorunluluk arz ettiğini kaydetti. Çakmak, "Maalesef, yasa çıkalı aylar geçmesine rağmen fırınlar çıplak elle ekmek satışına devam ediyor. Marketler ekmek büfelerine eldiven koyarken sabahın erken saatlerinde fırınların dağıtım elemanları kasalardaki nimeti çıplak elle yerleştiriyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bunun sıkı takibini yapmalı. Tam buğday ekmeği bir türlü çıkartılamadı. Ekmeğe zam yapılıyor, tam buğday ekmek çıkartılıyor. Ayrıca, DSP olarak ekmeğin naylon poşete girmesini sağlık açısından tehlikeli buluyoruz. Ekmeğin hijyenik kese kağıtlarına konmasını istiyoruz. Ekmeğin naylon poşetlere konmasını sağlık açısından zararlı buluyoruz. Artık Manavgat'ta ekmeğin çıplak elle değil, gözle alınmasını istiyoruz." diye konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER