ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 18:50

DSP'li Çakmak: "Eylemler turizme zarar veriyor"

DSPli Çakmak: "Eylemler turizme zarar veriyor"


Demokratik Sol Parti (DSP) Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, Gezi Parkı eylemlerindeki negatif görüntülerin Türk turizmine zarar verdiğini bildirdi. Çakmak, eylemcilerin sağduyulu davranarak eylemlerine bir an önce son vermesini istedi.

Ahmet Çakmak, yaptığı açıklamada, Gezi Parkı'nda ağaç sökülmesine karşı olduklarını belirten Çakmak, çevreyi koruma adına kamu malına zarar ve esnafın işyerini kırma, dökme, yıkma, yakma ve şiddet içeren her olayın karşısında olduklarını söyledi. Çakmak, herkesin sağduyulu davranarak bir an önce eylemlere son verilmesi gerektiğini kaydetti.

Gelişmiş ülkelerinde demokratik taleplerin demokrasi içinde olduğunu belirten Çakmak, yakma, yıkma, şiddet ve kırma olayları görüntülerin Türk turizmine zarar verdiğini, eylemlerin demokratik talepler çerçeve içinde olması gerektiğini kaydetti.

Çakmak, "Gezi Parkı olayları turizme zarar verdi. İstanbul'daki bir olay artık günümüzde dünyayı etkiliyor. Ülkemize yıllık 30 milyon turist geliyor. Sadece Antalya'da 100 binin üzerinde turizm sektörü çalışanı var. Bu ülke hepimizin iktidarda göstericilerde ortak paydada bulaşarak eylemlere son vermeli. Ülkemizin geleceği ve turizm sezonu süresince negatif bir durum olmaması için herkesin ağzından çıkacak söze dikkat etmeli. Tarihte insan onurunu zedeleyen sözlerin hiç bir zaman galibi olmamıştır. Ülkemizde çatışmaların değil, kardeşliğin hakim olması gerekir. DSP olarak 'ben yaptım oldu' anlayışına her zaman karşıyız. Sorunların, kavga, şiddet, ateşe verme, kırma ve yakma ile çözüm aranmasına karşıyız." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER