ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 15:43

Dragon Fest, 4 Mayıs'ta Adana’da başlıyor


Türkiye'de 2008 yılından bu yana düzenlenen Dragon Festivali, 4 Mayıs'ta Adana'dan başlayacak.

Türkiye Kano Federasyonu'nun (TURKAF) yetkilendirdiği HSB Group’un düzenlediği festival, iş dünyasını bu kez Seyhan Nehri'nde buluşturacak. Türkiye'nin 5 ayrı şehrinde uygulanan, bugüne kadar 1154 takım, 25 bin 388 yarışmacı ve 150 bin davetli ile buluşan Dragon Festivali, Türkiye Spor Yazarları Derneği Nihat Geven Tesisleri'nde yapılan basın toplantısı ile tanıtıldı.

Festival Koordinatörü HSB Group Genel Müdürü Hakan Yavuz ve Festival Direktörü Ferit Umurkan’ın katıldığı toplantıda festival hakkında bilgi verildi. Hakan Yavuz, organizasyonun dünyanın en büyük üç festivalinden biri olarak medyanın da yoğun ilgisini aldığını söyledi. Yavuz, kurumlar arası gerçekleşen en geniş katılımlı spor organizasyonu niteliğindeki festivalin Adana, İzmir, İstanbul, Ankara ve Antalya'da 700'e yakın takımın yer aldığı kurumsal platforma dönüştüğünü söyledi. Bu organizasyonu Dünya Dragon Bot Federasyonu'nda lisanslı olarak ilk kez Türkiye'ye getirerek başlattıklarını, festivale katılımın her yıl katlanarak arttığını belirten Yavuz, şunları söyledi: "Adana bizim hep özelimizde oldu. Bu sene Adana'da katılımcı sayımız da büyük ivme kazandı. 50'ye yakın kurumun katılımını bekliyoruz. Organizasyonun gelişimi açısından Adana'da İstanbul ile başa baş giden rakamlara ulaşacak bir festival olacağını öngörüyoruz. Buranın birincisi Uluslararası Dragon Festivali’nin Almanya, Singapur ve Ukrayna'da yapılacak 3 büyük festivalinden birine katılma hakkı kazanıyor."

ADANA'DA 1600 KİŞİYE ANTRENMAN

Festival Direktörü Ferit Umurkan da festivale şu ana kadar yüzde 80’i Adanalı 34 firmanın katıldığını belirterek, "Yelken Kulübü’nde ve Merkez Park’taki parkurda takımlar antrenmanlarını yapıyorlar. Antrenmanların sayısını da göz önün aldığımızda ortalama 1600 kişi yarışma ile ilgili eğitim aldı. Hemen her gün yapılan antrenmanlar hafta sonları yoğun tempoda sürüyor." dedi.

SON BAŞVURU 27 NİSAN

4-5 Mayıs tarihlerinde Merkez Park'ta Seyhan Nehri kıyısında yapılacak festivale son katılım tarihi 27 Nisan. Ancak, takımın yarışma öncesi hazırlanması ve antrenmanlarını yapabilmesi için daha erken tarihte başvurmaları tavsiye ediliyor. Spor, eğlence ve fuar içerikli hafta sonu organizasyonu özelliği de bulunan festivale katılan kurumların takımlar antrenmanlarını sürdürüyor. Her takım 16 kürekçi, 1 davulcu ve 5 yedekten oluşuyor. Yarışacak takım üyeleri arasında en az 4 kadın olma zorunluluğu bulunuyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER