ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 15:26

DPÜ'lü öğrencilerin mezuniyet sevinci

DPÜlü öğrencilerin mezuniyet sevinci


Dumlupınar Üniversitesi'ni (DPÜ) bitiren ve Ufuk Gençlik Sosyal Yardımlaşma Derneği (Ufuk-Der) üyesi öğrenciler, mezuniyet sevinci yaşadı.

Mezuniyet töreninde Konuralp Özel Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Peksöz, Anadolu'nun çeşitli yerlerinden 43 bin ailenin evlatlarını Kütahya'ya gönderdiğini, birçoğunun vaktini sokaklarda geçirdiğini belirtti.

Hayatın üniversite sonrasında başladığına da dikkat çeken Peksöz, "Öncelikle evlatlarının bu mutlu gününe katılmak için kilometreler kat edip buraya gelen ailelerimize teşekkür ediyorum. İnsanların hayatlarındaki saadetli günler askere gittiğinde, düğünü olduğu zaman ile mutlu huzurlu olduğu bu gibi mezun olduğu zamanlardır. Bu gün mezun olacak kardeşlerimizin ailelerine ne mutlu. Evlatlarının mezuniyet mürüvvetini gördüler." şeklinde konuştu.

Bu günleri çok önemsediklerini, bu günlerin belki de hayata ilk adım olacağını kaydeden Peksöz, şöyle devam etti: "Yine aileleri tebrik etmek istiyorum. Kütahya'da sizin gibi Anadolu'nun çeşitli yerlerinden bir ümitle üniversite okusun hayata hazırlansın düşüncesi ile 43 bin aile var. Üzülerek ifade ederim ki onlar sultan çocuğu olarak sağda solda boş vakit geçirip, siyasal gibi birçok şeylerle uğraşıyorlar. Sizler evlatlarınızla gurur duyabilirsiniz. Sizler onlardan daha gururlu olabilirsiniz. Sizin evlatlarınız emin ellerde. Bizler Anadolu insanıyız. Ananın, babanın elleri nasır tutmuş durumda. Oğlum, kızım gidecek adam olacak düşüncesi ile gönderdiler sizleri buraya. Üniversite bitirmekle hayat tamamlanmış değil, hayat başlamıştır. Bütün gayretiniz başlayan bu hayatta sizlere, evlatlarınıza, hayata tutunabilir hale getirmek. Artık çocuklarınızın nerede, kimlerle beraber olduğunu, mızrağın çuvala sığmadığı dünyada sizler her şeyin farkındasınız."

Konuşmaların ardından Senegalli Hafız Omar Balde'nin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam eden mezuniyet programı, Özel Konuralp ilköğretim Okulu öğrencilerinin folklor gösterisinin ardından mezun öğrencilere plaket töreni ile sona erdi.

Mezuniyet programına; Belediye Başkan Yardımcısı Halil Toklu, İl Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sadık Ölçen, KÜSİAD Başkanı Mehmet Ceylan'ın yanı sıra çok sayıda öğrenci ve ailesi katıldı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER