ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 11:13

Down Sendromlular konserde eğlendi

Down Sendromlular konserde eğlendi


Ankara Mamak Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu, zihinsel engelli genç ve aileleri yararına düzenlediği programda sahne aldı.

    21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında Teb Otel’de düzenlenen kermes ve konser programına Ana Kucağı Down Sendromlu Eğitilebilir Zihin Engelliler ve Ailelerini Koruma Derneği üyeleri katıldı.

    Ali Toprak’ın şefliğini üstlendiği koro, açılan kermes öncesi müzik ziyafeti sundu. Konserin ardından açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Aynur Yıldırımdown sendromunun bir hastalık değil, genetik bir farklılık olduğu vurgulayarak, sendromlu çocuklar için eğitimin çok önemli olduğunu kaydetti.

    Belediye Başkanı Mesut Akgül de Mamak’ta hayata geçen projelerin hepsinde engelli bireyleri dikkate aldıklarının altını çizerek, “Bütün projelerimizi mutlaka engelli insanlarımızın yararlanabileceği şekilde düzenledik ve hayata geçirdik. Bizler engelsiz bir Mamak hedefliyoruz. Amacımız her şeyi başarabileceklerine inandığımız bu yavrularımızı topluma kazandırmak.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER