ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ağustos 2014 Çarşamba 14:07

Down sendromlu çocuklar buz pateni yapıyor

Down sendromlu çocuklar buz pateni yapıyor

Kayseri'deki Anadolu Harikalar Diyarı bünyesindeki Buz Pateni Salonu’nda, Down sendromlu 20 çocuğa buz pateni eğitimi verilmeye başlandı.


Kayseri’de çeşitli eğitim kurumlarında özel eğitim alan 20 Down sendromlu çocuk, aileleri ve öğretmenleriyle birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüsle, Buz Pateni Salonu’na götürüldü. Burada paten hocalarından kısa bilgiler alan çocuklar, ayaklarına patenlerini, başlarına kasklarını takarak, piste çıktı. Çocuklar, eğitmenler nezaretinde piste çıkarak kayak derslerini aldı. Bazı çocukların korktukları görülürken, buz pistinin dikkat çeken en renkli siması 3 yaşındaki Yağmur oldu. Mnik Yağmur, sempatik hareketleriyle ilgi odağı olurken, gazetecilere de poz verdi.

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Koordinatörü Ali Üstünel, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Kayseri’de bulunan engelli çocuk ve gençler için de ayrı programlar düzenlediklerini ifade ederek, "1 ay sürecek 20 Down sendromlu çocuğu kapsayacak bir eğitim programı hazırladık. Çocuklarımızın iyileşme sürecine katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu etkinlik kapsamında her hafta çarşamba günleri bir seans, buz pateni pistimizden çocuklarımız eğitmenlerimiz nezaretinde hizmet alacak. Bu eğitim sürecinden sonra da inşallah her gün bir tesisimizde kendilerini misafir edeceğiz" diye konuştu.
 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER