ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 14:30

Down sendromlu aileler bilgilendirildi

Down sendromlu aileler bilgilendirildi


Kalkınma Bakanlığı’nın 2011 yılında desteklediği 124 çalışmadan biri olan Down-Up Projesi’nde yer alan Gaziantepli down sendromlu çocuklara ve ailelerine, Büyükşehir Belediyesi tarafından seminer verildi.

Çetin Emeç Toplantı Salonu’nda gerçekleşen seminerde, Mehmet Bozkurt engelli bireylerin karşılaştıkları problemler ve çözümleri, Sibel Çukadar ise aile tutumları ve bütünleştirme eğitimi konularında bilgi verdi. Engelliler Haftası münasebetiyle down sendromlu çocukların aile için eğitimlerini artırmak ve ailelerin çocuklar ile iletişimini güçlendirmek için yapılan seminere, aileler de ilgi gösterdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, bu kapsamda belediye olarak down sendromlu çocuklara bir proje yaptıklarını ve proje sayesinde çocukların eğitimlerle kendilerini geliştirdiklerini söyledi. Güzelbey, “Bu proje sayesinde şehrimizde yaşayan 40’ın üzerinde çocuğun eğitimini, sosyal rehabilitasyonunu sağlamış olduk. En önemlisi, onlara bir güven getirdik. Yani artık biz de yaşıyoruz bilincini yerleştirdik. Bu çocuklara sahip çıkmak toplum adına önemli. Bu proje, Kalkınma Bakanlığı’nın desteklediği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ve valiliğin koordine ettiği bir proje.” dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER