ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 17:16

Dost-Der’den İlkadım Belediyesi’ne ziyaret


Dost Eğitim ve Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (Dost-Der) Başkanı Hüseyin Mutlu ve Siyah Hareketi Samsun İnsanı Yardım Başkanı İdris Akdin, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı ziyaret etti. Ziyarette Dost-Der Başkanı Mutlu ise 99 Yetim İçin Hareket Zamanı Projesi için belediyeden destek istedi.

Yurt dışı çalışmaları hakkında İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a bilgi veren Başkan İdris Akdin, İHH ile ortaklaşa devam eden insan odaklı yardım çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Başta Suriye olmak üzere Ortadoğu ve Afrika’da kanayan yaraya yardımcı olmaya çalıştıklarını anlatan Dost-Der Başkanı Hüseyin Mutlu, savaş bölgeleri, mülteci kampları ve savaşın etkisinin devam ettiği bölgeler ile doğal afet bölgelerinde açlık ve yoksulluğun Müslümanları çaresiz bıraktığının altını çizdi. Dernek olarak insani yardımlar gerçekleştirdiklerini hatırlatan Mutlu, “Güney Amerika’dan Uzakdoğu’ya 5 kıtada 135 ülke ve bölgede yetim/kimsesiz çocukların barınma, eğitim, sağlık, gıda ve giyecek gibi temel ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunuyoruz. " dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise Türk halkının, dünyanın neresinde olursa olsun zulüm gören insanlara, maddi ve manevi desteğini esirgemediğini vurguladı. Türk yardım kuruluşlarının ciddi organizasyonlara imza attığını ifade eden Demirtaş, insani yardım kuruluşlarının mağdur insanlara ulaşmasından memnun olduklarını ve desteklediklerini kaydetti. Demirtaş, " Türk halkı gönül zenginliğini din, dil ve ırk farkı gözetmeksizin ortaya koyuyor. Türk insanı özellikle son yıllarda dünyanın neresinde olursa olsun zulüm gören Müslümanlara maddi ve manevi desteğinin arttırarak sürdürüyor. Bizde bu insani yardım kuruluşlarına destek olmaya çalışıyoruz Bu özelliği Avrupalılar bir türlü anlayamıyor." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER