ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 10:50

Dörtyol'daki patlamada ölü ve yaralı yok

Dörtyoldaki patlamada ölü ve yaralı yok


Hatay'ın Dörtyol ilçesi Amanos Dağları'nda sabah saatlerinde iki ayrı patlama meydana geldi. Aralıklarla yaşanan patlamalar, Erzin, Dörtyol ve İskenderun'da büyük paniğe yol açtı. Patlamalarda ölü ve yaralı bulunmadığını söyleyen Erzin Kaymakamı İskender Yönden, olayın detaylıca araştırıldığını belirtti.

Dörtyol'da sabah saat 07.31 sularında şiddetli bir patlama yaşandı. İki dakika arayla gerçekleşen patlamalar, başta Dörtyol olmak üzere çevre il ve ilçelerde de hissedildi. Büyük paniğe neden olan patlamaların Amanos Dağları'nda kurulu bulunan maden ocaklarında meydana geldiğini ifade eden Erzin Kaymakamı İskender Yönden, patlamada ölü ve yaralı olmadığını açıkladı.

"FÜZE İDDİASI DOĞRU DEĞİL"

Patlama sonrasında bölgede yayılan Suriye'den füze atıldığı iddialarının asılsız olduğunu duyuran Kaymakam Yönden, "Amanoslar'da bulunan taş ocaklarında yapılan bir kontrollü patlama üzerinde duruyoruz. Erzin ve diğer ilçeleri de etkiledi. Patlamada ölü ve yaralı çok şükür yok. Füze ya da bomba değil, taş ocaklarındaki bir patlamadır. Patlamayla ilgili detaylı çalışmalar devam etmektedir." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER