ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2014 Perşembe 13:41

Dört cana 5 yıl hapis cezası


Konya'da 4 işçinin, inşaatın 17. katından asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetmesine ilişkin açılan davada yargılanan 4 sanıktan 3'ü 5'er yıl hapis, diğer sanık ise 24 bin lira para cezasına çarptırıldı.
Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, haklarında "taksirle ölüme neden olma"dan dava açılan şirketin genel müdür yardımcısı Zafer Çevik ile o gün şirkette görevli Mustafa Dolmacı, Ünal Baysal ve taraf avukatları katıldı.
Sanıklardan Dolmacı, olayın üzüntüsü içerisinde olduklarını, böyle bir olayın yaşanmasını hiç kimsenin istemeyeceğini ifade etti.
Mahkeme heyeti, hazırlanan bilirkişi raporunu incelediklerini ve ona göre karar vereceklerini belirtti. Çevik, Dolmacı ve duruşmaya katılmayan çalışanlardan Mustafa Sinan Koca'ya verilen 6'şar yıl hapis cezası, mahkemedeki iyi halleri göz önünde bulundurularak 5'er yıla düşürüldü.
Ünal Baysal'a verilen 2 yıl hapis cezası ise 24 bin lira para cezasına çevrildi. Şirketin genel müdürü H.D. hakkında da suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.
Müşteki avukatları, 2 ile 15 yıl arasında yargılanan sanıklarla ilgili verilen kararı Yargıtay'a taşıyacaklarını söyledi.
Merkez Selçuklu ilçesi Feritpaşa Mahallesi'ndeki inşaat halinde bulunan binanın 17. katında 10 Kasım 2010'da asansör boşluğunda kaynak işiyle uğraşırken, iskelenin halatlarının kopması sonucu beton zemine düşen işçilerden Rasim Yılmaz (29), Abdülkadir Ceylani Özçelik (37) ve Adem Aykaç (30) olay yerinde, Mehmet Omaş (23) da kaldırıldığı Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybetmişti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER