ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2013 Pazar 12:15

Donan çeşmeleri ateş yakarak eritmeye çalışıyorlar


Iğdır'da etkili olan soğuk hava nedeniyle vatandaşlar donan çeşmeleri ateş yakarak eritmeye çalışıyor.
Kentte gece saatlerinde hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düşmesi nedeniyle vatandaşlar donan çeşmeleri ateş yakarak eritiyor.
Merkeze bağlı Halfeli beldesinde soğuk nedeniyle evinin önünde donan çeşmenin yanında ateş yakarak ısıtmaya çalışan Ercan Safa, soğuk havanın kendilerini olumsuz etkilediğini söyledi.
Safa, çeşmeleri buz tuttuğu için hayvanlarına su içiremediklerini belirterek, günlerdir bu sorunu yaşadıklarını belirtti.
Iğdır'da soğuk havanın ilk defa bu kadar etkili olduğunu vurgulayan Safa, şunları kaydetti:
"Biz günlerdir su bulmakta zorluk çekiyoruz. Çünkü belde genelinde sular dondu. İçme suyumuzu satın alıyoruz. Çeşmelerimiz yaklaşık 2 haftadır akmıyor. Biz de zor durumda kaldığımız için evimizin çevresindeki karları toplayıp eritiyoruz. Erittiğimiz suları hayvanlara içirmeye çalışıyoruz. Burada normalde bu kadar soğuk olmazdı ama bu yıl ciddi bir soğuk hava etkili. Kentte soğuk havanın yanı sıra sis de etkili oluyor. Bundan dolayı güneş görmüyoruz. Yağan kar erimiyor. Soğuk hava hayvanlarımızı da olumsuz etkiliyor. Gebe hayvanlarımızın düşük yapmasından korkuyoruz. Bu şekilde devam ederse biz vatandaşlar olarak güneş duasına çıkacağız."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER