ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2014 Çarşamba 16:43

Dolmuşçulardan yeni hat isyanı

Dolmuşçulardan yeni hat isyanı


Merter-Tekstilkent arasında yolcu taşıyan dolmuşçular, aynı güzergahta yeni hat açılacağı iddiası ile eylem yaptı. Dolmuşçular, yeni hattın kendilerini mağdur edeceğini iddia etti.

Merter’deki Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası önüne araçlarıyla gelen dolmuşçular bir süre yolu trafiğe kapattı. Daha sonra araçlarını yol kenarına park eden minibüsçüler, bina önünde toplanarak seslerini duyurmaya çalıştı. Minibüsçüleri temsil eden bir heyet taleplerini iletmek üzere belediyeye girdi. Görüşme devam ederken diğer esnaf da dışarıdaki bekleyişini sürdürdü.

Minibüsçüler adına konuşan, Hayri Keşkekçi, Merter-Tekstilkent arasında 60 araçla yolcu taşıdıklarını ve günün büyük bölümünde yolcu bulmakta zorlandıklarını savundu. Keşkekçi, çalıştıkları güzergaha yakın 97 araçlık yeni hat açıldığını ve bunlardan 50’sinin doğrudan kendilerini etkileyeceğini öne sürdü. Kimsenin ekmeğinden olmasını istemediklerini ifade eden Hayri Keçkekçi yeni hattın kendilerini mağdur edeceğini ileri sürdü. Keşkekçi, daha önce görüştükleri 4 esnaf odasının da kendilerini kandırdığını ifade etti. Minibüsçüler, yeni hat açılması kararında dönülmesini istedi.

Çevik kuvvet polisleri de eylem sırasında Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası çevresinde güvenlik önlemi aldı. Esnaf temsilcileri ile belediye yetkilileri arasındaki görüşme sürüyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER