ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 05:15

Dolmabahçe'de "Gezi" buluşması

Dolmabahçede "Gezi" buluşması

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı eylemcileriyle görüşmek üzere Dolmabahçe'ye geldi.


İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı'nda bekleyen eylemcilerle Dolmabahçe'de buluştu.

Sosyal medya üzerinden haberleştiği eylemcilere görüşme talebinde bulunan Mutlu, olumlu yanıt aldı. Bunun üzerine eylemcileri Dolmabahçe Sarayı'na davet eden Mutlu ile gençler arasında görüşmeler başladı.

Dolmabahçe'de kendisini bekleyen basın mensuplarına açıklama yapan Mutlu, ilk defa eylemcilerle yüz yüze görüşeceği için mutlu olduğunu ifade etti. Toplantıda karşılıklı taleplerin ele alınacağını ifade eden Vali Mutlu, "Bugün Gezi Parkı'ndaki gençlere, mevcut durumu değerlendirmek ve kendi istedikleri hususları da burada görüşmek üzere bir çağrıda bulundum sosyal medya üzerinden. Ve gerek vermiş olduğum telefonum üzerinden, gerekse Twitter hesabım üzerinden gelmeyi arzu eden gençlerle bu akşam bir toplantı yapacağız. Bunu gençlik arzu ettiği miktarda devam ettireceğiz. Gerekirse sabaha kadar da devam ederiz. Dolayısıyla iyi bir toplantı olacağını düşünüyorum" dedi.

Gençlerle yüz yüze gelmekten büyük keyif duyduğunu kaydeden Mutlu, "Özellikle Gezi Parkı'nda çevresel faktörlere duyarlı olduklarını ifade eden grupla böyle bir toplantı yapmanın hepimizin yararına olacağı kanaatindeyim. Daha önce vermiş olduğum mesajlarda kendileriyle görüşme arzumu hatta mümkünse Gezi Parkı'nda da olan arzumu paylaşmıştım. Ama önemli olan ilk defa yüz yüze görüşmekti. Bugüne kadar farklı iletişim alanlarında görüşüyorduk. Ama şimdi böyle bir görüşmeyi yapmanın büyük keyfi var. Ümit ediyorum bu sohbet Gezi Parkı'ndaki her yaştaki gençlere de bir mesaj olur. Bizim ne beklediğimiz, ne yaptığımız ve onların ne istediği konusunu tekrar bütün yönleriyle değerlendireceğiz. Bu güzel bir sohbet olacak" diye konuştu.

Bir gencin araya girerek 'Gezi Parkı'na müdahale olacak mı?' şeklindeki sorusuna Vali Mutlu, "Gezi Parkı'na müdahale olmaması yönünde hassas davranıyoruz. Sizin de arzunuz o, bizim de bütün gayretimiz bu. Hepimizin arzusu Gezi Parkı'ndaki gençlere müdahale olmaksızın bu işleri bitirmek" şeklinde konuştu.

Vali Mutlu ile görüşmek üzere Dolmabahçe'ye gelen Atalay Altınordu isimli genç ise, "Herkesin farklı farklı talepleri var. İnsanlar çok farklı nedenlerle burada. Kiminin ağaç talebi, kiminin hükümetin açıklamalarına tepkisi var. Benim birçok talebim var ama polis şiddeti ilk tepkim olacak. Bütün taleplerimizin karşılığını alamayız ama bu ülkede şikayet edecek birçok şey var" ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER