ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ocak 2013 Çarşamba 21:17

Dolandırıcılar için otomobilini sattı


Kayseri'de, telefonda kendisini polis olarak tanıtan ve ''kimlik bilgileriniz ile otomobilinizin ruhsat bilgileri terör örgütünün eline geçti. Sizi bu işten kurtarmak için istediğimiz parayı vereceğimiz hesaba yatırın'' diyenlere inanan kişi istenilen parayı bulmak için otomobilini sattı.
    
Edinilen bilgiye göre, polis olduğunu iddia eden bir kişi, emlakçılık yapan Süleyman A'yı (52) aradı.
    
A'ya terör örgütüyle mücadele ettiklerini belirten kişi, kimlik bilgilerinin ve otomobilinin ruhsat bilgilerinin terör örgütünün eline geçtiğini söyledi.
    
Telefondaki kişinin otomobilini hemen satmasını ve parasını kendilerinin vereceği hesaba yatırılmasını istemesi üzerine A, kısa süre içinde otomobilini sattı.
    
İstenilen 23 bin lirayı denkleştiren A, parayı Bankalar Caddesi'nde bulunan bir banka şubesinin ATM'sinden verilen hesaba yatırdı.
    
Bu arada durumdan şüphelenen A'nın yakınları, polise haber verdi.
    
Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, telefonla yerini tespit ettikleri A'ya dolandırıldığını ve telefonu kapatmasını söylediler.
    
Polis ekipleri daha sonra A. ile paranın yatırıldığı banka şubesine giderek yatırılan paranın 13 bin liralık kısmını geri aldı.
    
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER