ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 15:02

Dolandırıcı ile 100 kilometre

Dolandırıcı ile 100 kilometre


Kayseri'de, telefonda kendisini polis olarak tanıtan kişinin dolandırıcı olduğunu 100 kilometre yol gittikten sonra anlayan kişi dolandırılmaktan son anda kurtuldu.
    
Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde çiftçilik yapan Ercan Kaplan'ı (46) arayan kişi kendisini polis olarak tanıttı.
    
Kaplan'a kimlik bilgilerinin terör örgütünün eline geçtiğini söylen dolandırıcı, ''Terör örgütü sizin adınıza 60 bin lira kredi çekti. Bu paranın bir kısmı sizin hesabınızda. Örgütün kullanmaması için parayı hesabınızdan çekip bizim vereceğimiz hesaba yatırmanız gerekiyor'' diyerek Kaplan'ı dolandırmak istedi.
    
Dolandırıcıların istediği parayı yatırmak için 100 kilometre mesafedeki Pınarbaşı ilçesinden şehir merkezine gelen Ercan Kaplan 900 liralık nakit para limiti olan kredi kartından parayı çekti.
    
Telefondaki kişinin vermiş olduğu hesap numarasına yatırmak üzereyken dolandırıldığını fark eden Kaplan, bankadaki güvenlikten polis çağırmasını istedi.
    
Kısa zamanda bankaya gelen Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri Kaplan'ı dolandırılmaktan kurtardı.
    
Emniyetteki ifadesinin ardından gazetecilere açıklama yapan Kaplan, başından beri şüphelendiğini fakat dolandırıcıların telefonu kapattırmamak için büyük uğraş verdiğini söyledi.
    
Kaplan bu tür olayların bir daha yaşanmaması için, vatandaşları bu tip durumlarda 155'i aramaları konusunda uyardı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER