ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 15:34

Dokuma bölgesinin yaşam kalitesi arttı


 Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, doğalgaz yatırımı, kongre ve sergi merkezi projesi, modern park, asfalt ve kaldırım çalışmalarıyla Dokuma bölgesinin sosyal yaşam kalitesini artırdıkların söyledi. Tütüncü, Dokuma bölgesindeki Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Bülent Yıldırım ve Özgürlük Mahalle Muhtarı Mehmet Can'ı ziyaret etti.

Başkan Tütüncü, Kepez’in imara uygun ilk yerleşim alanının kurulduğu Dokuma bölgesindeki mahallelerin, eskiyen, hizmet veremez hale gelen sosyal donatı alanlarını yenilediklerini söyledi. Yenileme çalışmasını ilk olarak, 10-15 yıl önce yapılan ve içerisindeki mobilyaları eskiyen parklarda başlattıklarını anlatan Tütüncü, modern bir proje kapsamında bölgedeki İsmet İnönü Parkı’nı ve Turgut Özal Parkı’nı yeniden inşa ettiklerini belirtti. Tütüncü, mülkiyet problemi nedeniyle uzun yıllar atıl halde kalan, toz ve kirlilik şikâyetinin yaşandığı Yeşiltepe Mahallesi Barış Taksi Durağı’nın yanındaki 3,5 dönümlük alanı da geçici olarak yeşillendirdiklerini belirtti.

Başkan Hakan Tütüncü, kanalizasyon, içme suyu, elektrik, doğalgaz, internet kazı çalışmalarıyla kullanılamaz hale gelen ve ekonomik ömrünü tamamlayan Dokuma’nın yollarını ve kaldırımlarını da yenileme kararı aldıklarını kaydetti. Alt yapıyla ilgili tüm kazıların bitmesinden sonra ,asfalt-kaldırım çalışmalarını başlattıklarını aktaran Tütüncü, Ziya Gökalp, Rasih Kaplan ve Tevfik Fikret caddelerindeki sıcak asfalt ve parke kaldırım çalışmalarını tamamladıklarını duyurdu. Başkan Tütüncü, Yeşiltepe ve Özgürlük mahallelerindeki tüm sokakların asfaltını ve kaldırımını yenileyeceklerini bildirdi.


Kepez’e yaptıkları yatırımların amiral gemisi olan 2 bin kişilik çok amaçlı kongre ve sergi merkezi projesini, Dokuma bölgesinde inşa ettiklerine değinen Tütüncü, “ Bu dev projeyi, Yeşiltepe Mahallesi’nde ORÜS alanında inşa ediyoruz. Tamamlandığında Antalya, Cam Piramit’ten daha büyük bir tesise kavuşmuş olacak. Kepez kongre ve sergi merkezi, Antalya’nın, ulusal ve uluslararası düzeyde birçok etkinliğin yapılabildiği tesis ihtiyacına da cevap verecek. 29 bin m2 inşaat alanına sahip bu yatırımın maliyeti, yaklaşık 40 milyon TL’dir. Bu projeyi bir yılda tamamlayacağız. İçerisinde 2 bin kişilik çok amaçlı salon, 500 kişilik ayrı bir salon, 200 kişililik nikah salonu, beş yıldızlı restoranın olacağı tesis, Dokuma bölgesine ciddi bir ekonomik ve sosyal hareketlilik getirecektir.” ifadesini kullandı.

Dokuma’ya eğitim yatırımı da yaptıklarının altını çizen Tütüncü, Çağlayan Lisesi, Hüseyin Avni Çöllü İlköğretim Okulu, Mehmet Kemal Dedeman İlköğretim Okulu ve Mustafa Adıyaman İlköğretim Okulu’nda bakım, onarım ve çevre düzenlemesi çalışması yaptıklarını vurguladı.
Başkan Hakan Tütüncü, ilköğretim okulu öğrencilerine kütüphane, bilgisayar, internet hizmeti verdikleri bilgi evi projesinin ilk uygulamasını da Yeşiltepe Mahallesi’nde İsmet İnönü Parkı’nda başlattıklarını ifade etti.
Tütüncü, Antalya’da evlerde ilk doğalgaz kullanımının da Dokuma bölgesindeki konutlarda başladığını sözlerine ekledi.

Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Bülent Yıldırım ve Özgürlük Mahalle Muhtarı Mehmet Can da ilgisinden ve hizmetlerinden dolayı Tütüncü ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ettiler.
Tütüncü döneminde bölgede ki Özgürlük Halk Pazarı'nın izolasyon sorunu da 12 adet havalandırma penceresi açılması ve sandviç panel uygulamasıyla çözüldü.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER