ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 15:24

Doktorlar, şenlikle stres attı


Van Sağlık Mensupları Derneği (VANSAMED), Van’da sağlık sektöründe çalışanların birbiri arasındaki muhabbeti artırmak için ‘Bahar Şenliği’ düzenledi. Katılımın çok yoğun olduğu etkinliklerde katılımcılar, kano yarışması, halat çekme oyunu, yumurta yarışması ve kum futboluyla hem stres attı hem de gönüllerince eğlendi.

    VANSAMED, başta kendi üyeleri olmak üzere Van’da sağlık sektöründe çalışanlarla Edremit Su Sporları Merkezi’nde ‘Bahar Şenliği’ düzenledi. Saat 13.00’da öğle yemeğiyle başlayan şenlikler renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan VANSAMED Başkanı Dr. Deniz Bulut, zor bir sektörde çalışan üyelerinin bir günlük de olsa iş stresinden kurtulmak için böyle bir etkinlik yaptıklarını söyledi.

    Üyelerinin insanları iyileştirmek gibi önemli bir meslekte çalıştığını aktaran Bulut, “Van’da görev yapan arkadaşlarımız depremden dolayı çok zor şartlarda çalıştı. Arkadaşlarımız yeni yeni diğer illerdeki meslektaşları gibi normal şartlarda çalışmaya başladı. Ancak depremin üzerimizde oluşturduğu tahribat halen tamamıyla bitmiş değil. Bizde o yüzden hem arkadaşlarımızın morallerinin daha da düzeltmek hem de birbiri arasındaki muhabbeti artırmak için böyle bir etkinlik düzenlemeye karar verdik.” dedi

    Konuşmaların ardından programa aileleriyle katılan sağlık çalışanları, halat çekme, yumurta, çuval ve kano yarışmasıyla hem stres attı hem de gönüllerince eğlendi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER