ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 23:00

Doktor ve annesini darp etti


Çivril ilçesine bağlı Kıralan beldesinde görev yapan doktor ve annesi, belde belediye başkanı tarafından darbedildikleri iddiasıyla şikayetçi oldu.

Kıralan Aile Sağlığı Merkezinde görevli doktor Soner Er, AA muhabirine yaptığı açıklamada, beldede 6 yıldır görev yaptığını belirtti.

Yıllık iznini kullandığını, bir hastasının aramasıyla otomobiliyle hastayı alıp aile sağlığı merkezinde muayene ettiğini, daha sonra evine bıraktığını anlatan Er, eve döndüğünde Kıralan Belediye Başkanı Bayram Gümüş'ün kendisini arayıp kaba ifadelerle ''Amirin gelmiş, hemen buraya gel'' diyerek aile sağlığı merkezine dönmesini istediğini ileri sürdü.

Soner Er, bunun üzerine evinin altındaki aile sağlığı merkezine girmek üzereyken yanına Belediye Başkanı Gümüş'ün geldiğini belirterek, şöyle konuştu:

''Anahtarımı çevirirken direkt bana saldırdı. Boğazıma yapıştı, üstümü başımı yırttı, yere yatırıp yüzümü yumrukladı. Ayırmaya çalışmak için gelen annemi de darbetti. Çalışan personel ve diğer doktor, gelip bizi ayırdı. Biz de annem ile komşuya saklandık. Oradan jandarmayı aradık. Adli rapor almak içinde Çivril Devlet Hastanesine gittik. Şu an psikolojik olarak yıpranmış durumdayım. Kendisinden şikayetçi oldum. Daha önce de beni tehdit etmişti ama aynı kasabada çalışıyoruz diye söylememiştim.''

Anne Zeliha Er ise bağrışma sesleri üzerine çıktığı balkondan, oğlunun yerde yattığını ve birinin üzerinde olduğunu gördüğünü iddia ederek, ''Baktım ki belediye başkanı oğlumu boğuyor. Yardım için ben de koştum fakat beni de darbetti'' dedi.

Suçlamaları kabul etmeyen Belediye Başkanı Bayram Gümüş ise sadece tartıştıklarını öne sürerek, ''Milli Eğitim Müdürlüğünden beldemize Özel İdare Müdürlüğünün yaptırdığı ilkokulla ilgili olarak müfettiş geldi. Müfettişler 0-6 yaş grubu nüfusun sayısını istedi. Nüfusu öğrenmek için telefon ettim, belediyeye davet ettim, 'İzinliyim, gelemem' dedi. Ben de evine gittim. 'Bu eğitim işi, izni olmaz' dedim. İzinli olduğunu, evden çıkamayacağını söyledi. Bunun üzerine tartıştık. Karşılıklı ağız münakaşası oldu, sonra evden ayrıldım. Doktoru darbetmedim'' diye konuştu.

Denizli İl Halk Sağlığı Merkezi Müdürü İbrahim Demirciler de ''Avukatlarımız cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Çok üzücü bir olaydır. Hukuki olarak işlem başlatıldı. Sağlık Bakanlığına gerekli bilgiler verildi. Sağlık çalışanımıza geçmiş olsun diyorum. Umarım bir daha böyle bir olay yaşamayız'' dedi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER