ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 13:41

Doğum sonrası ölen kadına otopsi


Ümraniye'deki özel bir hastanede sezaryenle doğum yapan Esengül Aktaş, iddiaya göre geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Aktaş'ın cenazesi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na getirildi.

38 yaşındaki 4 çocuk annesi Esengül Aktaş, beşinci çocuğunu dünyaya getirmek için özel bir hastaneye gitti. Sezaryenle bir erkek çocuk dünyaya getiren Aktaş, doğumun ardından tedaviye alındı ancak yaklaşık bir gün sonra, iddiaya göre kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Aktaş'ın yakınları hastaneyi sorumlu tuttu. Bunun üzerine savcılık, kadının ölüm sebebinin kesin tespiti için otopsi kararı aldı. Aktaş'ın cenazesi öğle saatlerinde Adli Tıp Kurumu’na getirildi.

Esengül Aktaş'ın yakını Hamza Yılmaz, “Hastaneden çıkış işlemleri yapılacaktı. Tekrar tetkik yapılacağı söylendi. Hastanede yetişkin yoğun bakımı olmadığı için 3 saat boyunca ihmal edildi. Eşi de yoğun bakım servisi olan bir hastaneye sevk edilmesini istedi. Hastane yetkilileri ise ‘Ambulans gelecek, kalp doktoru gelecek’ diyerek bu 3 saatlik süreci değerlendiremediler. Burada çok büyük bir ihmal var. Sağlık Bakanlığı’nı göreve davet ediyoruz.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER