ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 21:31

Doğulu öğrencilere karne hediyesi


İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Diyarbakır, Şırnak ve Hakkari'den, başarılı 30 öğrenciyi, karne hediyesi olarak 6 gün boyunca gezdirmek amacıyla İstanbul'a getirdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün öğrencilerin ufuklarını açmak amacıyla organize ettiği, İstanbul gezisi için Diyarbakır, Şırnak ve Hakkari'deki ilkokul ve liselerden seçilen en çalışkan 30 öğrenci Atatürk Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı.

Emniyet yetkilileri, Doğu Anadolu illerindeki çocuklar için İstanbul'u tanımanın hayatlarında yeni hedeflere yol açacağını umduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Bu öğrencilerin, üniversite hayatlarını planlamaları, meslek seçimi ile ilgili olarak ufuklarının biraz daha gelişmesi ve İstanbul'u tanımaları için bu gezi düzenlendi. Diyarbakır, Şırnak ve Hakkari'den gelen bu arkadaşlar okullarının en çalışkan öğrencileri. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün daveti üzerine gelen arkadaşlarımız İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerini gezecekler, meslek gruplarını tanımak amacıyla, Türk Hava Yolları, TRT ve bir tekstil firması gibi bazı kuruluşları ziyaret edecekler. Boğaz turu yapacağız.''

Öğrencilerin, pazar günü Galatasaray-Beşiktaş arasında oynanacak karşılaşmayı İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın konuğu olarak seyredeceği belirtildi.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER