ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2014 Cuma 10:33

Doğu'da soğuk hava

Doğuda soğuk hava


Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 28 dereceyle Kars'ta ölçüldü.
Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basınç sistemi altında bulunan bölgede soğuk hava etkisini sürdürecek.

Bölgede gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 28, Ardahan ve Ağrı'da 27, Erzurum'da 17, Erzincan'da 12, Iğdır'da 11 derece olarak kaydedildi.
Günün en yüksek hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 10, Ardahan'da 9, Kars ve Erzurum'da ise 6 derece olması bekleniyor.

Kar kalınlıkları Erzurum kent merkezinde 8, Kars'ta 27, Ağrı'da 23, Ardahan'da 14, kayak merkezlerinde ise Palandöken'de 45, Konaklı'da 97 ve Cıbıltepe'de 51 santimetre ölçüldü.
Gece en düşük hava sıcaklığının sıfırın altında 30 derece olarak ölçüldüğü Kars'ın Sarıkamış ilçesinde ev ve iş yerlerinin camları buz tuttu, bina çatılarında sarkıtlar oluştu.
Süs havuzlarının buzla kaplandığı ilçede, üzeri kırağı tutan bitkiler ile Sarıçam ağaçları tepesinde bir araya gelen kargalar ilginç görüntü oluşturdu.

Meteoroloji yetkilileri, etkili olan soğuk hava nedeniyle oluşabilecek buzlanma ve don olaylarına karşı vatandaşları uyardı.
Yetkililer, bölge genelinde sabah saatlerinde yoğun sis beklendiğini vurguladı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER