ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 12:03

Doğu'da soğuk hava


Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 19 dereceyle Ardahan'da ölçüldü. Erzurum'da hafif kar yağışı etkili oluyor.
Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre bölge, Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına girerken Erzurum ve çevresinde yer yer kar yağışı görülecek.
Erzurum'da sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi beyaz örtüyle kaplandı. Büyükşehir belediye ekipleri, kar ve buzla mücadele çalışması başlattı.
Bölgede gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altın olmak üzere Ardahan'da 19, Erzurum'da 15, Kars'ta 14, Ağrı'da 13, Erzincan'da 9 ve Iğdır'da 3 derece olarak ölçüldü.
Günün en yüksek hava sıcaklıklarının ise sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 11, Erzurum'da 10, Kars'ta 8, Ağrı'da 6, Erzincan'da 2, Iğdır'da ise sıfır derece olması tahmin ediliyor.
Soğuk hava nedeniyle ev ve iş yerlerinin camları buz tuttu, ağaçlarda kırağı oluştu. Bazı vatandaşlar, araçlarının üzerine battaniye örterek, soğuktan korumaya çalıştı.
Ağrı-Erzurum karayolunda sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 20 metreye kadar düştü. Ulaşımda zaman zaman aksamalar meydana geliyor.
Meteoroloji yetkilileri, bölgede yoğun sis, kuvvetli buzlanma ve don olayına karşı vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulundu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER