ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Aralık 2013 Salı 13:00

Doğu'da soğuk hava


Doğu Anadolu Bölgesinde bir hafta önce etkili olan kar yağışı, yerini Sibirya soğuklarına bıraktı. Van, Muş, Bitlis ve Hakkari'de, en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 23,6 derece ile Muş'ta ölçüldü.

Yurdu etkisi altını alan soğuk hava yaşamı da olumsuz etkiliyor. En düşük hava sıcaklığının sıfırın altında 23,6 derece olarak ölçüldüğü Muş'ta, zor anlar yaşayan vatandaşlar, evlerinde, iş yerlerinde ve araçlarında çeşitli tedbirler alarak soğuktan korunmaya çalışıyor.

Bazı vatandaşların, araçlarını branda ve battaniyelerle kapladığı kentte, zorunlu olmadığı sürece dışarı çıkılmaması konusunda uyarılar yapılıyor.

Özellikle gece saatlerinde etkisini hissettiren soğuk hava, birçok yerleşim yerindeki ağaçların ve yapıların buz tutmasına, çatılarda buz sarkıtları oluşmasına neden oluyor.

Belediye ve karayolları ekiplerince başlatılan kar temizleme ve buzla mücadele çalışmaları da ise aralıksız devam ediyor.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, en düşük hava sıcaklığının Muş'ta sıfırın altında 23,6, Van'da 13,4, Bitlis'te 11 ve Hakkari'de 9 derece olduğunu bildirerek, bölgede görülecek don ve buzlanmaya karşı özellikle uzun yola çıkacak sürücülerin dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER