ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Aralık 2013 Pazar 11:00

Doğu'da soğuk hava


Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 25 dereceyle Ağrı'da ölçüldü.
Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Sibirya'dan gelen yüksek basınç sisteminin etkisi altına giren bölgede soğuk hava etkili oluyor.
Gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 25, Kars'ta 23, Ardahan'da 18, Erzurum'da 17, Erzincan'da 16 ve Iğdır'da 13 derece ölçüldü.
Günün beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının ise sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 12, Kars'ta 8, Erzurum ve Ardahan'da 7, Iğdır'da 2 ve Erzincan'da 1 derece olması tahmin ediliyor.
Soğuk hava nedeniyle ev, iş yerleri ile araçların camları buz tuttu, çatılarda buz sarkıtları oluştu. Belediye ve karayolları ekiplerince, başlatılan kar ve buzla mücadele çalışmaları ise aralıksız şekilde sürdürülüyor.
Kent merkezlerinde kar kalınlıkları Ağrı'da 18, Erzurum'da 13, Iğdır'da 8, Ardahan'da 7, Kars'ta 4, kayak merkezlerinde ise Konaklı 81, Palandöken'de 65 ve Cıbıltepe'de 26 santimetre ölçüldü.
Meteoroloji yetkilileri, bölgede yoğun şekilde don ve buzlanma görüldüğünü belirterek, özellikle sürücülere yollarda dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER