ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 14:26

Doğu'da kış maratonu


Van, Muş, Bitlis ve Hakkari'de etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle 145 köyle ulaşım sağlanamıyor.
     Van Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı sonrası ulaşıma kapanan köy yollarında karla mücadele ekipleri tarafından başlatılan çalışmanın devam ettiği, kent merkezi ve ilçelerde 106 köy yolunun halen ulaşıma kapalı olduğu belirtildi.
     Yağışın etkisini yitirdiği bölgelerde yol açma çalışmalarının sürdüğü belirtilirken, Çaldıran ilçesinde dün etkili olan kar yağışı nedeniyle çok sayıda köy yolunun yeniden ulaşıma kapandığı kaydedildi.
     Meteoroloji Bölge Müdürlüğü ise gün içerisinde yağış beklenmediğini bildirerek kentte en düşük hava sıcaklığının 4 derece olacağını bildirdi.
    
     -Muş-
    
     Kent merkezi ve ilçelere bağlı 33 köyle ulaşımın sağlanamadığı Muş'ta da yol açma çalışmaları sürüyor.
     İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyhmus Yentür, kar nedeniyle ulaşıma kapanan yolları açmak için 75 kişilik 13 ekiple başlatılan çalışmaların, 2 kar savurma aracı, 8 kepçe, 11 greyder, 4 dozer ve 4 bıçaklı küreme aracıyla devam ettiğini söyledi.
     Yentür, özellikle yüksek kesimlerde bulunan köy yollarında ekiplerin zor şartlar altında çalıştığını vurguladı.
    
     -Hakkari-
    
     Sabah saatlerinden itibaren kar yağışının etkili oluğu kentte 6 köyle ulaşım sağlanamıyor. Kapalı yolların açılması için İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürürken, kar nedeniyle kapalı bulunan mahalle yollarındaki çalışmalar da devam ediyor.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER