ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2013 Salı 10:10

Doğu'da kış


Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 20 dereceyle Kars'ta ölçüldü.
Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Sibirya üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına giren bölgedeki illerde soğuk hava ve don etkili oluyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 20, Erzurum'da 14 ve Erzincan'da 13, Ağrı'da 16, Iğdır'da 9 ve Ardahan'da 12 derece olarak ölçüldü.
Günün en yüksek hava sıcaklıkları Erzincan'da 1, sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 5, Ağrı'da 8, Kars'ta 6, Ardahan'da 3 ve Iğdır'da 4 derece olması bekleniyor.
Kentlerde etkisini sürdüren soğuk hava nedeniyle ev, iş yeri ve araçların camları buz tuttu, çatılarda buz sarkıtları oluştu.

- Kar kalınlıkları

Kar kalınlıkları Ağrı'da 27, Erzurum'da 15, Iğdır'da 11, Ardahan'da 9, Kars'ta 8, Palandöken Kayak Merkezi'nde 65, Konaklı Kayak Merkezi'nde 81 ve Sarıkamış'ta 27 santimetre olarak ölçüldü.
Gece saatlerinde yoğun sis ve buzlanmanın görülebileceğini bildiren meteoroloji yetkilileri, vatandaşları buzlanma, don ve çığ olayına karşı uyardı.
Yetkililer, hafta sonuna kadar bölgede kar yağışının beklenmediğini, bununla beraber hava sıcaklıklarının birkaç derece düşeceğini kaydetti.

Öte yandan, kentlerde il özel idaresi karla mücadele ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar sonucunda bölgede kapalı köy yollarının ulaşıma açıldığı, Iğdır'da merkeze bağlı Korhan köyü ile Ardahan'da 2 köye ulaşımın sağlanamadığı belirtildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER