ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Aralık 2013 Salı 09:42

Doğuda kış


Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 29 dereceyle Ağrı'da ölçüldü.
Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altında bulunan ve soğuk havanın etkili olduğu bölgede akşam saatlerinde kar yağışı bekleniyor. Kar yağışı, cuma gününü kadar devam edecek.
İl Özel İdaresi şehirler arası yollarda, belediye ekipleri de cadde, mahalle ve sokaklarda oluşan kar ve buz temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
Kar kalınlıkları Erzurum kent merkezinde 15, Palandöken Kayak Merkezi'nde 60, Konaklı Kayak Merkezi'nde 20, Bayraktepe Kayak Merkezi'nde 22 santimetre olarak ölçüldü.
Gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 29, Kars'ta 21, Erzurum'da 19, Ardahan'da 15, Iğdır'da 13 ve Erzincan'da 12 derece olarak kaydedildi.
Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Iğdır'da 1, sıfırın altında olmak üzere Erzurum ve Ağrı'da 8, Kars ve Ardahan'da 7 ve Erzincan'da 3 derece olması tahmin ediliyor.
Bu arada, meteoroloji yetkilileri, soğuk hava nedeniyle buzlanma ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda vatandaşları uyardı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER