ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 12:53

Doğu'da 356 köy yolu ulaşıma kapalı


Kar yağışı ve tipi nedeniyle Van'da 133, Muş'ta 90, Bitlis'te 130 ve Hakkari'de 6 köyle ulaşım sağlanamıyor.
    
Van Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kentte sabah saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı nedeniyle 133 köyle ulaşım sağlanamadığı belirtildi.
    
Yağışın etkisini yitirdiği bölgelerde, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı karla mücadele ekiplerinin yol açma çalışması başlattığı vurgulanan açıklamada, vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için ekiplerin 24 saat çalışma yaptığı ifade edildi.
    
Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü yetkilileri de çığ düşmesi sonucu kapanan Van-Bahçesaray, Yüksekova-Dağlıca ve Şemdinli-Alan yollarında çalışmaların devam ettiğini söyledi.
    
Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise kentte havanın çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçmesinin beklendiğini bildirerek, gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma, don olayı ile muhtemel çığ hadiseleri yaşanabileceğini kaydetti.
    
     Muş
    
Sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı sonucu 90 köyle ulaşımın sağlanamadığı Muş'ta, karla mücadele ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
    
İl Özel İdaresi'ne bağlı 13 ekip ve 100 personelle yürütülen çalışmalar, kar kalınlığının yer yer 10 metreyi bulduğu bölgelerde güçlükle yürütülüyor.
    
İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Şehmus Yentür, olumsuz hava koşulları nedeniyle ekiplerin zor şartlarda görev yaptığını belirterek, yeni bir yağış yaşanmaması durumunda tüm köy yollarının bir hafta içerisinde açılacağını dile getirdi.
    
Meteoroloji İl Müdürlüğü yetkilileri, gün içerisinde yoğun kar yağışı beklendiğine değinerek, buzlanma, don olayı ile muhtemel çığ hadiselerine karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.
    
Hakkari, Bitlis
    
Gece saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı sonucu 130 köy yolunun ulaşıma kapandığı Bitlis'te ve 6 köyle ulaşımın sağlanamadığı Hakkari'de de yağışın gün içerisinde devam edeceği belirtilirken, karla mücadele ekiplerinin yol açma çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.
   

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER