ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 15:20

Doğan İletişim Fakültesini ziyaret etti

Doğan İletişim Fakültesini ziyaret etti


YÖK Denetleme Kurulu Başkanı, Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi ve Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Başkan Vekili Prof. Dr. İlyas Doğan, Ahıska Türkleri sürgünü ve hukuki durumlarını konuşmak üzere Atatürk Üniversitesi'nin davetlisi olarak Erzurum'a geldi.

Düzenlenen konferans kapsamında Ahıska Türleri'nin 1944'ten başlayıp çeşitli zamanlarda yaşadığı sürgünün ve bu sürgünün Ahıska Türkleri üzerine etkisini değerlendiren Doğan, DATÜB olarak gerek ulusal, gerekse uluslararası platformlarda hukuki süreçleri takip ettiklerini söyledi. Oldukça yoğun bir katılımın gözlendiği konferans sonrası Prof. Dr. İlyas Doğan, Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni ziyaret etti.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Uğur Yavuz'a konuk olan Doğan daha sonra fakülte öğretim görevlilerinden Yrd. Doç. Dr. Yusuf Yurdigül'ün hazırladığı 'Dosya' adlı televizyon programına katıldı. Programda Ahıska bölgesini, Ahıska'da yaşayan Türkleri ve dünyanın çeşitli yerlerindeki Ahıska Türkleri'nin sorunlarını değerlendiren Doğan, gerek Ahıska Türkleri konusuna gerekse kendisine gösterilen ilgiden memnun kaldığını dile getirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER