ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 11:54

Doğalgaz 5 Nisan’da Konyaaltı’nda


Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde, 5 Nisan tarihinden itibaren doğalgaz kullanımı başlayacak. İlçede Gürsu, Altınkum, Uluç, Uncalı ve Siteler mahalleleri ilk etapta doğalgazdan faydalanabilecek.

Antalya Konyaaltı Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çevreci enerji kaynağı olan doğalgazın Konyaaltı’na gelmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Başkan Böcek, belediye ve Olimposgaz'ın ortak bir çalışma yürüttüğünü, toplam 22 bin konutun doğalgazdan yararlanacağını söyledi. Böcek, “Teknik programa uygun olarak Gürsu, Altınkum, Uluç’tan başlayan gaz arzına, bu ay itibariyle Uncalı ve Siteler mahalleleriyle devam edilecek. Diğer mahallerde yürütülen çalışmalar ise hızlı bir şekilde devam ediyor. 2013 yılı yatırım programına uygun olarak Konyaaltı’nın tüm mahalleleri doğalgaza kavuşmuş olacak.” dedi.

Konyaaltı’nda doğalgaz arzının sağlanmasından dolayı belediye önünde tören düzenleneceğini belirten Başkan Böcek, törenin lazer ve gök tarayıcı gösterilerle sona ereceğini, bütün hemşehrilerini törene beklediğini hatırlattı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER