ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 13:33

Doğal yaşam merkezi internete taşındı


Bursa merkez Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, www.osmangazihayvanevi.bel.tr internet adresi ile 24 saat hizmet vermeye başladı. Merkez hakkında tüm bilgilerin yer aldığı internet sitesinden başvuru ve diğer işlemler de yapılabiliyor.

    Öte yandan Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, 2012 yılı hedeflerini başarıyla tamamlarken, başlatılan yeni projelerle öncü rolünü sürdürdü. 2012 yılında 3 bin olarak hedeflenen kısırlaştırma operasyonu sayısı 3 bin 450 olarak gerçekleşti. Yine sene başında 500 olarak hedeflenen sahiplendirmede ise büyük bir başarı sağlanarak 720 sahipsiz hayvana yuva bulundu.

    Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ni, 2012 yılı içinde 20 bin 196 kişi, 96 okul ve 2 bin 567 öğrenci ziyaret etti. Beslenme ve Su Odakları Projesi beğeni toplarken, Tarihi Leylek Hastanesi Gurabahane-i Laklakan da yeniden hayvanlara sağlık hizmeti vermeye başladı.

    Yıl içerisinde engelliler ve ilkokul öğrencileri için merkezde başlatılan at biniş faaliyeti de haftanın 5 günü geleceğin nesillerine aktif olarak hizmet veriyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER