ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Kasım 2014 Pazartesi 20:52

"Doğal kararlılık" operasyonları sürüyor

"Doğal kararlılık" operasyonları sürüyor

ABD ve koalisyon güçleri, Suriye ve Irak'taki IŞİD hedeflerine son 3 günde 24 hava saldırısı düzenledi.


ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığından (CENTCOM) yapılan açıklamaya göre, ABD ve partner ülkelerin orduları IŞİD'i hedef alan operasyonları kapsamında 21-24 Kasım'da Suriye'de 9, Irak'ta da 15 hava saldırısı düzenledi.

Suriye'de Kobani yakınlarındaki 7 hava saldırısında IŞİD'e ait 3 muharebe mevzisi ile iki toplanma alanı imha edilirken, diğer bir toplanma alanı hasara uğratıldı, 4 muharebe mevzisi kullanılamaz hale getirildi. Rakka'da da 2 hava saldırısında örgüte karargah binası hedef alındı.

Irak'ta Musul yakınlarındaki 5 hava saldırısında IŞİD'in 1 kontrol noktası, 3 Humvee tipi araç, 1 büyük, 2 taktiksel IŞİD birliği ve 1 ağır silah imha edildi. El-Asad civarındaki 2 hava saldırısında 1 havan topu mevzisi, 1 topçu silahı, 1 araç ve 1 taktiksel birlik yok edildi, IŞİD'in kullandığı 1 bina ile 1 araç hasara uğratıldı. Bağdat yakınlarındaki 2 hava saldırısında IŞİD'in kullandığı 1 bina, 3 araç, 1 Humvee tipi araç ve biri patlayıcı cihaz yerleştiren 2 taktiksel birlik imha edildi. Ramadi yakınlarındaki 2 hava saldırısında 2 IŞİD aracı yok edilirken, Telafer yakınlarında da 1 havan topu mevzisi kullanılamaz hale getirildi. Felluce ve Hit civarında da IŞİD'e ait çeşitli hedefler vuruldu.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER