ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 16:11

Doğal afetlerde zarar görenlere yardımda bulunuluyor


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yangın ve sel gibi afet durumlarında ev ve eşyaları zarar gören ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi veya eşya yardımında bulunuyor. Bugüne kadar 598 aileye 1 milyon 216 bin TL nakdi afet yardımı yapılırken 1140 aileye ev eşyası yardımında bulunuldu.

    Büyükşehir Belediyesi darda kalmış vatandaşların dertlerine derman olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen hizmet ile evleri yanan, sel gibi afetlerde ev eşyaları tahrip olan ihtiyaç sahiplerine de sahip çıkılıyor. Bu kapsamda yardıma muhtaç olduğu belirlenen ailelere nakdi yardım veya ev eşyası yardımı yapılıyor.     

    Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde sağlanan yardımlarda şimdiye kadar 598 aileye nakdi yardım sağlandı. Özellikle yardıma muhtaç olduğu tespit edilen ailelere 1 milyon 216 bin TL değerinde yardımda bulunuldu. Ayrıca ev eşyası zarar gören bin 140 aileye de ev eşyası yardımı yapıldı. Böylece evsiz kalan vatandaşların dertlerine derman olundu.

    Öte yandan Büyükşehir Belediyesi evsiz vatandaşlara yönelik konteyner yardımı da gerçekleştiriyor. 2011 yılında başlatılan hizmet ile mağdur vatandaşların evsiz kalmaması sağlanıyor. Hizmet ile bugüne kadar 11 aileye konteyner verildi. Ailelerin 21 metrekarelik konteynerler ile yaşamlarını sürdürmesine katkıda bulunuluyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER