ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 21:42

DKHB, iftarda gazetecileri ağırladı


Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği (DKHB) Genel Sekreteri Muhammet Güzel Kurtoğlu, iftar yemeğinde gazetecilerle bir araya geldi.

Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde düzenlediği iftar programında gazetecileri ağırladı. Ramazan ayı münasebetiyle gazetecilerle bir araya geldiğinden dolayı mutlu olduğunu söyleyen Kurtoğlu, göreve geldiğinden bu yana Diyarbakır’da birçok projeye imza atıldığını anlattı. Kadınlara özel ameliyathane projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Kurtoğlu, “Özellikle kadınlara özel olarak düzenlediğimiz ameliyathane kamuoyunda büyük bir ilgiyle karşılandı. Bu itibarla 6 kadın bu ameliyathanede şifa buldu. Tüm çalışanlarının bayan olduğu bu hastane Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veriyor.” dedi.

Yeni doğum yapan anneler için düzenlenen 13 yataklı anne otelinin de hizmete girdiğini dile getiren Kurtoğlu, “Yeni doğum yapan anneler artık daha rahat edecekler.” ifadesini kullandı. Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kayıt altına aldığı 413 organ bağışıyla Türkiye birincisi olduğunu dile getiren Kurtoğlu, “Birinci olduğumuzdan dolayı gururluyuz. Her şey Diyarbakır ve insanlık için.” şeklide konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER