ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ocak 2014 Perşembe 13:05

Dizi filmlerde trafik kurallarına uyuluyor


Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan bir araştırmada, ulusal televizyon kanallarında yayınlanan dizi filmlerde, trafik kurallarına uyulduğu ortaya çıktı. İstatistiklere göre 15 dizide emniyet kemeri, 18 dizide ise cep telefonu kullanımında yüzde 100 kurallara uyulduğu görüldü.

Eğitim Koordinasyon Şube Müdürlüğü tarafından, 1 Aralık-31 Aralık 2013 arasında yayınlanan bütün diziler seyredilerek, emniyet kemeri kullanma ve seyir halinde cep telefonuyla konuşma oranları belirlendi, sahnelerde trafik kurallarına uyulma istatistiği çıkarıldı. ‘Aramızda Kalsın’, ‘Karagül’, ‘Lale Devri’, ‘Merhamet’, ‘Osmanlı Tokadı’ gibi 15 dizide emniyet kemeri takılarak kurallara uyma oranı yüzde 100 olarak belirlendi. Diğer 15 dizide ise bu oran yüzde 90’larda.
‘Deniz Yıldızı’, ‘Unutma Beni’, ‘Benim Hala Umudum Var’ gibi 18 dizide de emniyet kemeri kullanma oran yüzde 100 olarak tespit edildi. Trafik Eğitim ve Araştırma Daire Başkanlığı'nın, ulusal kanallarda yayınlanan dizileri, trafik kuralları konusunda örnek olması açısından takibe devam edeceği belirtildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER