ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 21:43

"Diyarbakır’daki tablo milli hassasiyetlerimizi rencide etti"


 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 2014 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimler için hazırlık çalışmalarına devam ediyor. MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, İl Başkanı Dursun Ergin ve il yönetimi, istişare toplantısının sonuncusunu Küre’de gerçekleştirdi. Heyeti MHP Küre İlçe Başkanı Onur Uysal ve İl Genel Meclisi üyesi Kemal Bakır karşıladı. Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı’yı ziyaret eden Çınar ve parti yöneticileri, partililerle buluştu. Partililere hitaben bir konuşma yapan Milletvekili Çınar; “Göreve geldiğim günden bu güne Kastamonu’nun sorunlarını soru önergeleri ile dile getirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız değerli hemşehrilerimiz ve teşkilatlarımızla yaptığımız istişarelerle ortaya çıkıyor. Özellikle bölgemizi ilgilendiren yeni çıkmış kanunları ele alarak veri alışverişini hep canlı tutuyoruz. Lakin iktidar partisi sayısal çoğunluğu nedeniyle kendi isteği doğrultusunda hareket etmektedir." dedi.

        "İKTİDAR PKK’YA TESLİM OLDU"

        Gündemdeki konularla ilgili de değerlendirmeler yapan Çınar, “30 bin kişinin ölümünden sorumlu bebek katili bölücübaşı Abdullah Öcalan, bir Türk bayramı olan Nevruz Bayramı'nda bir tane bile Türk bayrağının olmadığı Diyarbakır’da vekilleri aracılığı ile açıklamalarda bulunmuştur. Gelişen olaylarla birlikte bu tablo milli hassasiyetlerimizi rencide etmiştir. Maalesef AKP iktidarı BDP, PKK ve Abdullah Öcalan’a teslim olmuştur. Mevcut iktidarın daha fazla ülkeyi tahrip etmesinin önüne geçmeliyiz. Yüce Allah’ın (cc) izniyle bu toplantılar MHP’nin iktidarına vesile olacaktır." diye konuştu.

        AYDINLI: YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR

        Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı ise çalışmaları hakkında bilgilendirmenin ardından yaptığı konuşmada, “Küre ilçemizdeki sosyal hayatı geliştirmek için çocuk parkları ve sosyal tesisimizi yaptık. Yıllardır ihmal edilmiş olan koruma imar planı üzerine çalıştık. Dere ıslahı çalışmalarımız sayesinde sel suyunun neden olduğu zararlar ortadan kalktı. Geçen yaz döneminde güzel bir festival gerçekleştirdik. Yanan sanayimizdeki yaraları sardık, kısa bir sürede modern bir şekilde yaptık. En önemlisi şehrimizin yüzü olan Atatürk Caddesi, pazaryeri gibi alanları rehabilite ettik. TOKİ konutları için gerekli altyapı ve çalışmaları sağladık. Daha yapacağımız birçok projemiz var, bunların üstünde çalışmaktayız. İleri günlerde bunları sizlerle paylaşacağım." dedi.

        ERGİN: ÇOK ÇALIŞIP, BAŞARILI OLACAĞIZ

        Toplantı sonunda konuşan MHP İl Başkanı Dursun Ergin ise "Bizim tek gücümüz, inançlarımız ve camiamızdır. Bizler saha çalışmasını bilen bir teşkilat yapısına sahibiz. Başarının yolu çalışmaksa çok çalışacağız ve başarılı olacağız. Mevcut belediyelerimizin başarıları yeni dönemde yeni belediyeleri kazanmamızı sağlayacak. Küre halkı bize Kamil başkan 20 yılda yapılamayanı 4 yılda yaptı diyorsa bize görev verildiği takdirde büyük başarılara imza atıyoruz demektir. Kastamonu il yönetimi olarak Küre teşkilatının birlik ve beraberliği bizi gururlandırıyor." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER