ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 15:36

Diyarbakır’daki operayonda 4 ton esrar ele geçirildi


Diyarbakır'da terörün olduğu dağlık bölgelere yönelik bu sabah düzenlenen narko-terör operasyonunda 4 tona yakın esrar maddesinin ele geçirildiği öğrenildi. Esrarın bir kısmının toprağa gömüldüğü, bir kısmının kurutulmak üzere serildiği, bir kısmının da toz haline getirildikten sonra çuvallara konularak saklandığı ortaya çıktı.

Diyarbakır Valiliği, şehrin kuzeyinde devam eden narko terör operasyonuyla ilgili yaptığı açıklamada, operasyonun, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde, Lice ilçesinin Ortaç ve Yalaza köyünde yapıldığını belirtti. Bu iki köy arazisinde, terör amaçlı uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şahıslara yönelik operasyon başlatıldığı belirtilen açıklamada, “Operasyona, 24 Jandarma Özel Harekat ve Komando Timi ile 3 Polis Özel Harekat Timi tarafından güvenlik tedbirlerini içeren çember oluşturulmuş, İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Adli Jandarma ekipleri tarafından uyuşturucu madde arama faaliyetleri başlamıştır.” denildi.

Açıklamada, operasyona; Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı'nca genel maksat helikopterleri, taarruz helikopterleri, insansız hava aracı ve zırhlı araçlarla destek sağlandığı kaydedildi. Açıklamada, “Operasyon ile ilgili adli işlemler, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen Terör Amaçlı Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kaçakçılığı soruşturma dosyası çerçevesinde verilen yetkiler kapsamında yürütülmektedir.” denildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER