ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2014 Perşembe 17:54

Diyarbakır'daki arazi kavgasının duruşmasına devam edildi


Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle Tahsin Barut'un öldürülmesi ile başlayan kan davasının devamında Alanya'da 2 kardeşten birini bıçakla öldürdüğü, diğer kardeşi ise yaraladıkları iddiasıyla biri Gürcistan uyruklu 4 kişinin yargılanmasına devam edildi.

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu yargılanan sanıklar azmettirici olarak yargılanan Mehmet Ş.B., cinayet şüphelisi kardeşi Murat B., sevgilisi Gürcistan uyruklu Ramila B., ile kardeşini asker arkadaşı Remzi T., saldırıdan yaralı kurtulan Deniz Çelik, ablası Birgül Çelik ve avukatlar hazır bulundu.

    İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporda Murat B.'nin akıl sağlığının yerinde olduğu cezai ehliyetinin bulunduğu belirtildi. Üzerine alınan cep telefonu hattı nedeniyle davada adı geçen sanıkların ağabeyi Hanefi B., göndermiş olduğu Kürtçe savunmasında, kendisinin ailesi ile aralarında sorun varmış gibi gösterilmeye çalışıldığını kaydetti. Hanefi B., okuma yazmasının bulunmadığını dolayısıyla cinayeti kardeşlerinin işlediğine yönelik bir itirafının bulunmasının söz konusu olmadığını, kendilerine komplo kurulduğunu, telefon hattını satan bayi ile kullananlardan şikayetçi olduğu söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER