ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 12:21

Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonu


Diyarbakır'ın Lice ilçesinin Ortaç ve Yalaza köyleri arazisinde terör amaçlı uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şahıslara yönelik operasyon başlatıldı.
Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde Lice'nin Ortaç ve Yalaza köyleri arazisinde terör amaçlı uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şahıslara yönelik operasyon başlatıldığı belirtildi. Açıklamada, operasyon öncesinde İl Jandarma Komutanlığı'nca, kırsal alanındaki suç unsurlarına yönelik yapılan istihbari çalışmalar sonucunda Ortaç ve Yalaza köyleri arazisinde üretilen uyuşturucunun ormanlık alanlara saklandığı bilgisinin elde edildiği bildirildi.
Operasyona, Diyarbakır Jandarma Özel Harekat Taburu, Silvan Jandarma Komando Alayı, Lice Komando Alay Komutanlığı'ndan 16 tim kuvvetin katıldığı belirtilen açıklamada, ayrıca Jandarma Bölge Komutanlığı'nca skorsky helikopter, taarruz helikopter kolu, 6 kirpi ve 17 kobra tipi zırhlı araçlar ile destek sağlandığı belirtildi.
İHA ile havadan keşfin yapıldığı bildirilen açıklamada, "Operasyon ile ilgili adli işlemler Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen terör amaçlı uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığı soruşturma dosyası çerçevesinde verilen yetkiler kapsamında yürütülmektedir. Operasyonda güvenlik çemberinde 170, narkotik müdahale ekiplerinde ise 70 olmak üzere 240 personel görev almaktadır" denildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER