ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 13:07

Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonu


Lice ilçesine bağlı Bağlan köyü arazisinde terör amaçlı uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığı ile mücadele kapsamında başlatılan operasyon sürüyor.
Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığının sevk ve idaresinde, Lice ilçesinin Bağlan köyü arazisinde terör amaçlı uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığı ile mücadeleye yönelik olarak saat 03.00'de operasyon başlatıldığı bildirildi.
İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce kırsal alanda suç unsurlarına yönelik yapılan istihbari çalışma sonucunda belirtilen bölgelerde esrarın depolandığının tespit edildiği kaydedilen açıklamada, şunlara yer verildi:
"Operasyonda, İl Jandarma Komutanlığının sevk ve idaresinde 25 tim ile güvenlik tedbirlerini içeren çember oluşturulmuş, İl Jandarma Komutanlığı KOM Şubesi ve narkotik timler ve adli jandarma ekipleri ile İl Emniyet Müdürlüğü narkotik ekipleri vasıtasıyla depolanmış esrar maddelerinin tespit ve ele geçirilmesi faaliyeti başlamıştır. Operasyon ile ilgili adli işlemler Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen yetkiler kapsamında yürütülmektedir."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER