ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 18:49

Diyarbakır’da özlenen tablo


Polis Teşkilatının kuruluşunun 168'inci yıl dönümü nedeniyle Diyarbakır’ın Dağkapı Meydanı'na kurulan polis etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Stantların açılışını yapan Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven ile emniyet müdür ve amirleri vatandaşlarla halay çekti. Emniyet müdürü Güven, “Çok güzel bir gün.

Vatandaşlarımız tarafından çok olumlu bildirimler alıyoruz. Hizmet vermekten onur duyduğumuz halkımızla halay çekmekten zevk duyduk. Bizi destekliyorlar bu müthiş bir destektir. Bu güzel beklentilerin bir yansımasıdır. İnşallah daha güzel olacak daha coşkulu kulanacağız. 10 Nisan'ı vatandaşlarımızla birlikte kutlamayı düşünüyor ve çok fazla katılım bekliyoruz'' diye konuştu.

Polis Teşkilatının kuruluşunun 168'inci yıl dönümü Diyarbakır’ın Dağkapı meydanında özel harekat polisleri tarafından gerçekleştirilen tatbikatta, eğitimli köpekler yardımıyla rehine kurtarma operasyonuyla başladı. Polisler stantlarda, vatandaşların hırsızlara karşı alması gereken önlemler, uyuşturucu kullanımının zararları ve ailelerin yapması gerekenlerle ilgili broşürler dağıttı. Etkinlikler kapsamında Diyarbakır Gençlik Destek Merkezi öğrencileri tarafından konser verilirken, Emniyet Müdürü Güven ve polis memurları vatandaşlarla birlikte halay çekti. Dağkapı Meydanı renkli görüntüleri sahne oldu. Emniyet mensupları birlikte halay çektikleri vatandaşlara tatlı ve içecek ikram etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER