ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 15:52

Diyarbakır’da kamuda başörtüsüne büyük destek


Memur-Sen’in başlattığı 'Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü İstiyoruz' kampanyası kapsamında Diyarbakır’da 515 bin 481 imza toplandı. Memur-Sen Diyarbakır Temsilcisi Yunus Memiş, kampanya başında belirledikleri 10 milyon imza hedefinin üstüne çıktıklarını belirterek, toplanan imzaları Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a ulaştıracaklarını söyledi.

Memur-Sen Diyarbakır Temsilcisi Yunus Memiş, toplanan imzaların şehir nüfusunun yarısına denk geldiğini belirterek, bunun halkın İslami değerlere olan bağlılığı ve özgürlük tutkusunu ortaya koyduğunu söyledi. Memiş,” Diyarbakır halkımız kampanyaya vermiş olduğu destekle başörtüsünü dinin yüce bir değeri olarak sahiplendiğini ve değerlere bağlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir. Halkımızın İslami duyarlılığı ne derece üst bir durumda olduğu bir kez daha ispatlanmış oldu.” diye konuştu.

Darbecilerini yargılayan Türkiye’nin, darbe anayasasıyla yönetilme, hatta darbe anayasasında bile yer almayan kılık-kıyafet yönetmeliği ile kamu görevlilerinin özgürlüklerini kısıtlaması ayıbından bir an önce kurtulması gerektiğini dile getiren Memiş, ülkenin en büyük sivil toplum örgütü olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını söyledi. Memiş, “Milletimizin yasakların kaldırılmasına yönelik taleplerini, imza kampanyamızla Sayın Başbakan'a iletiyoruz. Bundan sonra sorumluluk hükümetindir, TBMM'nindir, siyaset kurumunundur. Dünyada emsali görülmemiş, 10 milyona aşkın imza ile halkımız tercihini açıkça ortaya koymuş, halkın iradesini siyasi temsilcilerine en iyi bir şekilde ifade etmiştir. Kampanyayı başlattığımız ilk günden itibaren milletimizin ilgisi, bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Halktan karşılık bulacağına inandığımız kampanyamızın beklentimizin üzerinde ilgi görmesi, ne kadar doğru bir iş yaptığımızın da göstergesi olmuştur.” diye konuştu.

Memiş, yeni anayasa konusunda uzlaşmayan siyasi partileri de eleştirerek hizipçilik yapanların halk tarafından affedilmeyeceğini kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER